3. Soome film ja õpilaskodu maja

Heiki Koov

Meie kooliga on seotud päris palju ajaleheartikleid ja kui guugeldada erinevate mäluasutuste andmebaasides, siis võib leida ka filme ja fotosid. Kaudselt oleme järgmisel aastal ühe filmi võrra rikkamad, sest just siis hakatakse Soome televisioonis näitama sarja „Rosvopankki“, mis on lugu 1980-90ndate Soome panganduskriisist ja majanduslangusest. Kusjuures filmide sisu põhineb tõsielusündmustel. Loo keskmes on Salla, kes läheb tööle finantsinspektsiooni ning võtab sihikule investeerimispanga SKOP. Sarjas mängivad teiste hulgas Pekka Strang, Hannu-Pekka Björkman ja Wanda Dubiel, režissöör on Matti Kinnunen.

Meie kooliga on see film seotud ühe episoodiga, mis on filmitud õpilaskodu maja ees ehk siis J. V. Jannseni 38 maja on justkui antud sarjas peategelase Salla lapsepõlvekool (1970ndad aastad), kus töötab õpetajana ka Salla isa.

Selle filmi tegemisest avaldati ka mõned artiklid, näiteks https://menu.err.ee/1608402059/galerii-raadiomaja-umbruses-filmiti-soome-telesarja-rosvopankki

2020. aasta suvel toimusid Olevi tänaval filmi „Kalev“ mõningate lõikude võtted. Väga võimalik, et meie peamaja filmile ei jäänudki ja filmitegijad kasutasid ainult majatagust parklat. Film on tõsielust inspireeritud spordidraama Kalevi korvpallimeeskonna teekonnast laguneva Nõukogude Liidu viimaste meistrivõistluste võitjatiitlile 1991. aastal. Vaata lähemalt https://allfilm.ee/et/projektid/kalev/. Siin ümbruses tehtud fotosid ei tahetud mulle anda. Ootame filmi ära!