1. Uus foto – uued klaverid

Uus foto – uued klaverid
Heiki Koov

Detsembris saime riigihankega osta järjekordsed viis uut klaverit. Seekord osutusid valituks kabinetklaverid mudelinimega Yamaha C3X PE.  

Klaverite vedu on töö, mida ei saa usaldada suvalistele transameestele. Ka tugevatel ja nutikatel meestel koos heade abivahenditega on tükk tegemist, et asjad ilma kahjustusteta ühest kohast teise saada. Kõrvalt vaadates oli eriti keerukas ja aeganõudev just tõstukiga klaverite aknaraamist läbi tõstmine. 

Ma ei tea kuidas, aga Marja Jürisson oli kokku pannud nii detailse plaani, mille alusel oli väga hea klavereid paika sättida ehk siis viie uue klaveri B-majja toomine tähendas tegelikult neid töid:

  1. Tõstukiga tõsteti teise ja kolmanda korruse aknast välja ja viidi õpilaskodu majas asuvasse vanade klaverite hoiuruumi neli kabinet- ja üks kontsertklaver.
  2. Ühe korruse piires viidi teise ruumi viis kabinetklaverit.
  3. Ühelt korruselt teisele viidi tõstuki abil üks kabinetklaver.
  4. Ühe ruumi piires paigutati ümber üks kontsert- ja kaks kabinetklaverit.
  5. Tõstukiga tõsteti teise ja kolmanda korruse aknast sisse viis uut kabinetklaverit.

Kokku 19 liigutust!

Õnneks töö käigus takistusi ei tekkinud ja nii saimegi (kõlab, nagu ma oleksin ka kõva tassija olnud) õhtuks kõik vajalikud toimingud tehtud.

Ma ise nägin klaverite vedu elus teist korda (ostsime klavereid ka 2018 detsembris) ja nii oli mul seekord imestust selle võrra vähem. Küll aga vaatasid klaverite kolmanda korruse aknast sisse- ja väljavedu suure uudishimuga meie esimese klassi õpilased.