1. Subusola

Sööklas töötab Subusola
Heiki Koov

Meie kooliga on seotud mitmete suurte firmade töötajad:

  • turvatöötajad on firmast Viking Security AS;
  • sise- ja välikoristusega ning õpilaskodu hoone tehnilise korrashoiuga tegeleb P. Dussmann Eesti OÜ;
  • peahoone ja B-hoone tehnilise korrashoiuga tegeleb SOL Baltics OÜ;
  • sööklas toimetab Daily (Baltic Restaurants Estonia AS).

Täna teeme töötajate tutvustamiste osas algust ühe meie söökla töötajaga, kellega meist enamik igapäevaselt ei kohtugi ja paljudele meist võib tema olemasolu tulla üllatusena.

Meie kooli sööklas töötab Subusola. Tema eesnimi tähendab tõlkes rikas või jõukas. 

Ta on pärit Nigeeriast ja on Eestisse tulnud seoses abikaasa õpingutega ülikoolis. Nad plaanivadki siia jääda niikauaks, kuni abikaasa ülikooli ära lõpetab.

Subusola ise on ülikoolis lõpetanud arvutiteaduse bakalaureuseõppe. Varasemate töökohtadena nimetas ta  infosüsteemide administraatori, klienditoe spetsialisti, sotsiaalmeedia juhi ja graafika kujundaja ametit. 

Meie koolis talle väga meeldib. Siin on sõbralikud töötajad, armsad lapsed. Talle meeldivad ka sööklatoidud, mis ei erinegi väga tema igapäevasest menüüst. Siiski on mõningaid meie rahvustoite, millega ta veel harjunud ei ole.

Tal on mitmeid eesti sõpru, kellega ta räägib inglise keeles ja vajadusel kasutab Google’i tõlget. Kodustega suhtleb ta palju, sest tänapäeval on erinevate äppide abil sotsiaalmeedias suhtlemine lihtne, sõltumata vahemaast.

Küsisin ka tema pillimängu ja laulmise oskuste kohta. Pilli ta ei mängi, kuigi pereliikmete hulgas on ka pillimängijaid, ka heaks lauljaks ta ennast ei nimetada. Keskkooli ajal mängis ta jalgpalli ja tegeles jooksmisega.

Puhkepäevadel kodus olles soovib ta piisavalt puhata, magada ja lugeda. Jõuluturg talle meeldis. Küll aga ei ole ta veel Tallinnas jõudnud teatrisse ja kontserdile. Reisides tutvub ta paljude vaatamisväärsustega ja kohalikule kogukonnale oluliste kohtadega.

Sarnaselt meiega sooviks temagi lumist talve, samas mitte eriti külma ilma.

Soovin talle jätkuvat töötahet!