1. Heiki sport

Tänukiri Heiki Koovile seoses
sporditegevuse arendamisega
Heiki Koov

Järgnevaid ridu lugedes võib teil jääda mulje, et ainult mina (enda suure kiidukukena) olin tubli, aga päris nii see tegelikult muidugi ei olnud. Enamik tegevusi on toimunud koostöös kehalise kasvatuse õpetaja Kristinaga ja ka paljud teemad on läbi arutatud direktoriga või teiste kooli töötajatega. Ikka ainult koostöös saadakse häid tulemusi. Pealegi oleks minu tegevus tähtsusetu, kui ei oleks loodud võimaluste kasutajaid – nii õpilasi kui ka kooli töötajaid.

Garderoobi ühte ruumi hankisime pinksilaua. Üsna kahju, et reketid-pallid kuigi kaua vastu ei pea.

Keegi „leiutaja“ on reketile veepritsi külge monteerinud.

Tassisin ja lammutasin peamaja garderoobikorrusel ühe ruumi vanadest asjadest tühjaks. Lisaks tegin väikese remondi ja oligi valmis kena ruum tõukerataste ja rulade hoidmiseks. Selle peale tundis üks väike tüdruk huvi, kus hakatakse hoidma märgi vihmavarje.

Jalgpalliväravatele võrkude kinnitamine ja siis esimesed löögid väravatele oli samuti suur sündmus. Poisid olid kõik väga elevil. Aga tõesti – pallimäng on nüüdsest palju lõbusam ja ei pea väravasse lennanud palli saja meetri kauguselt otsima minema.

Koolile orienteerumistähiste ostmine on ka ennast igati õigustanud. Mulle suureks üllatuseks saavad kaardi abil tähiste otsimisega hakkama ka kõige väiksemad õpilased. Millal küll täitub minu suur unistus, et kõik jooksevad numbrite järjekorras? Ainult nii on trennist rohkem kasu, kui läbitakse suurem hulk kilomeetreid.

Spordipäev 6. mail 2019 Sõbra hallis tuli meil kenasti välja. Pidigi tulema! Vähemalt kolmel korral käisin koos kehalise õpetajaga spordihalli vaatamas ja arutlesime võimaliku päevakava ja korralduse üle.

Eriti hea meel on mul meie esindatuse üle 10.09.2019 TTÜ staadionil ja selle ümbruses linna poolt korraldatud suurel orienteerumisvõistlusel. Kuigi esindatud oli kümneid koole, siis ainult meie kool pakkus finišis oma õpilastele võileiba, pudelivett ja õuna-pirni. Oli jah natuke tülikas teiste koolide õpilastele eitavaid vastuseid anda.  

Väga kahju, et algselt igati kõige paremate mõtetega hangitud korvpallirõngas peamaja teise korruse koridoris mulle suureks pettumuseks osutus. Esimesed kaks palli kadusid kohe ära, järgmised kaks lõhuti tükkideks ja viimaseid kahte palli kasutati suuremas osas üldsegi mitte korvi viskamiseks. Nii tunnebki korvirõngas ennast nüüd eriti nukralt ja mahajäetuna.  

Üritasin kooli võimlas korraldada ka töötajatele õhtust sporditegevust. Kahjuks oli ühiseid vabu aegu võimatu leida. Mõned korrad siiski mängisime saalihokit ja sulgpalli.

Küll aga tegime kooli töötajatega kaks rattamatka.

15.08.2019 Tapa-Kadrina kandis. Hommikul rongiga Tapale, siis ringsõit Tapa ümbruses ja õhtuse rongiga Tapalt Tallinna tagasi, kokku u 60 kilomeetrit.  

Endise läänevirulasena oli mul eriti meeldiv seda sõitu teha ja nii ma sattusin mõisaid ja monumente vaatama juba õige mitmendat korda. Nägime:  

Fotod: Meeli Jõgiste

Teise rattamatka kooli töötajatega tegime 29.09.2019 Tallinnas Haabersti ringilt Suurupi ülemise tuletorni juurde (+ ringsõit Suurupi suvilate piirkonnas ja piknik sealsel külaplatsil). Edasi-tagasi kokku u 35 kilomeetrit. Kahjuks olid paljud meie töötajad hõivatud samal päeval toimunud EMTA juubelüritustega ja ausalt öeldes olid ka ilmaennustused üsna vesised. Nii olingi ainult huvijuht Tiinaga kahekesi. Sõit ise oli väga vahva: päike paistis ja vaatasime üle Tiina lapsepõlvepaigad, puhkasime jalga mere ääres asuval külaplatsil, majakast aga avanes eriti ilus sügisene vaade.

Järgmine suurem peaaegu kõiki õpilasi kaasav spordiüritus toimub 22. mail 2020. Oleme selleks juba broneerinud Hiiu staadioni. Käisime koos kehalise õpetajaga seal juba esimesi mõtteid kogumas.

Pooleteise aasta jooksul oleme hankinud koolile palju uusi spordivahendeid: korralikud korvpallid, jalgpallid ja svammipallid, saalihokivarustust, sulgpallireketid ja võrgud, võimlemismatte, hüppenööre jne.

Poisid! Millal me õpilaste ja õpetajate korvpallivõistluse teeme? Jutud liiguvad, et te teete juba vaikselt trenni. Tublid!

Veel kord aitäh tunnustuse eest ja andke alati teada, kui kellelgi tekib mõni sportlik mõte. Suure tõenäosusega aitan ideed teoks teha ja osalen ka ise.