1. Avaleht

Avaldatud 12.02.2020

Tere!

Mina olen Tallinna Muusikakeskkooli majandusjuhataja Heiki Koov ja see siin on minu koostatud ajalehe Majandusjuhataja Teataja esimese numbri sisukord. Järgnevad 12 artiklit pakuvad eelkõige mulle endale suurt huvi. Tõenäoliselt aga leiavad siit asjalikku lugemist ka meie kooli õpilased, töötajad ja lapsevanemad. Aitäh kõigile abilistele!

Direktori rubriigis annab Eero Raun ülevaate uue koolimaja ehituse arengutest ja ajaloolisest taustast.

Inimesed osas on kaks lugu:
1. Saame teada, kes on meie kooli sööklas toimetav Subusola.
2. Heiki käis koos praeguse keemiaõpetaja Helina Eerikuga külas kooli endisel keemiaõpetajal Väino Ratassepal.

Ühes tõsises kooliga seotud ajalehes on kindlasti ka lugusid õpilastestTõnis Sarap ja Kaur Pennert ongi just need tublid dirigent ja kontsertmeister, kelle tegemisi Virumaa Poistekooriga lähemalt uurin.

Meie kooli menüüs on kaks lugu:
1. Lisaks uutele arvutitele on meie tehnikapark uuenenud LoLaga. Millega on tegemist, sellele püüdsin leida vastust koos meie IT-spetsialistiga.
2. Teele Marjasoo tutvustab muusikastuudiot. Pange tähele, et stuudio alustas tegevust ka kesklinna majas – Tõnismägi 8.

Fotod valikus on kaks lugu:
1. Artiklis „Uus foto“ esitan selliseid fotosid, mis on tehtud viimastel aastatel. Seekord on siin vahvad fotod uute klaverite saabumisest eelmise aasta lõpus.
2. Artiklisse „Vana foto“ aga paigutan need fotod, mille pildistamise aeg jääb juba paljude aastate taha. Kas olete näinud fotosid meie peamaja ehitusest ja lugenud sellest, mis oli siin majas enne TMKK sissekolimist aastal 1969? Nüüd saate teada!

Mäluasutused on see rubriik, kuhu koondan teemad, mis seonduvad muuseumide, raamatukogude ja arhiividega ehk siis väga erinevate asjade hoidmisega. Osad asjad kogunevad õppimise või töö käigus (näiteks diplomid, tänukirjad, kutsed, auhinnad, fotod). Teisi asju peab aga vägagi teadlikult koguma. Seekord on siin kaks lugu:
1. Meie kooli endine õpetaja Alo Põldmäe tegeleb juba aastaid klaverimuuseumi rajamisega. Kuidas tal läheb ja kuidas ära tunda hinnalist klaverit, sellest Alo meile kirjutabki.
2. Üks näide on ka kooli raamatukogust, kus koos raamatukogutöötaja Ede Markusega vaatasime raamatutes leiduvaid templeid. Templite järgi on näha, kuidas on kooli nimi aja jooksul muutunud või kust on raamatud ja noodid meie raamatukokku saabunud.

Üritused on üritused ehk siis lood erinevatest kontsertidest, konkurssidest, festivalidest jms. Seekordses ajalehes on veel üks lugu Lääne-Virumaaga seotud: käisin Rakveres külas meie kooli õpetajal Toivo Peäskel, kes on ametis sealse muusikakooli juhtimisega. Meie põhiline jutt keerles Toivo korraldatava Jaan Paku noorte muusikute festivali korraldamise teemadel. Ka meie kooli õpilased võtavad igal aastal sellest üritusest osa.

Varia valikusse tulevad need lood, mis jäävad eelnevalt kirjeldatud rubriikidest välja. Sügisesel õpetajate päeval tunnustati mind õppeaasta teo tänukirjaga spordialaste tegevuste arendamise eest. Sporditegude lähem tutvustus.

Meeldivat lugemist ja järgmise ajalehe koostamisel teie kõigi abile lootes!

Heiki Koov
majandusjuhataja, (ja milline uhke ametinimetus) ajalehe toimetaja
56496271
heiki@tmkk.edu.ee